TUR LOKASYONU
İSTANBUL, KAPADOKYA
HAREKET SAATİ
23:00 te kesin hareket saatimizdir.
VARIŞ SAATİ
09:00 civarındadır.
GEREKLİ OLANLAR
*Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz )
*Dudak Koruyucu
*Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük(Hırka, yelek…)
ÜCRETE DAHİL OLAN
Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama Mercedes Travego- Tourismo / Neoplan Cityliner-Tourliner / Mıtsubıshı Safir Marka Lüks otobüslerle ulaşım
Peterpan travel otobüs içi Tüm çevre gezileri
Rehberlik hizmetleri Peterpan travel Güvencesi
Ek Hizmet Bedelleri (Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri) Otelimizde açık büfe 2 sabah kahvaltısı
Otelimizde açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
Otelde yapılan özel harcamalar Tüm yemeklerde alınan içecekler
Öğle yemekleri Ekstra Turlar
T.C Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirler bu turumuzda müze ören yeri giriş ücretleri için 30,00 TL fark öder. Müze kart uygulamasının T.C Vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle Müze kart verilmez.

GEREKENLER:
>Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz )
>Dudak Koruyucu
>Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük(Hırka, yelek…)

Hizmet Bedeli ve Kapsamı
Müzekart Nedir?:
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müze kart 20 TL, tam Müze kart 40 TL ücret karşılığında alınabilir.
Maxmum kredi kartı olan misafirler kimlik ibraz ederek müze kart indiriminden yararlanırlar.

İndirimli Müze Kart:
T.C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda tur fiyatı üzerinden 40 TL indirim hakkına sahip olurlar. Ancak ilk gezecekleri müzede 20 TL ödeyerek kendilerine indirimli Müze kart almaları gerekmektedir.
17 yaş altı ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadır.

Önemli Bilgi!
Belirtilen tarihler arası geçerli olan turda daha önceden alınmış Müze kart’a sahip olan misafirlerimiz 40 TL indirim hakkına sahip olurlar.

T.C. vatandaşı olmayan misafirlere Müzekart uygulaması yapılamamaktadır. Bu durumda olan misafirlerimiz indirimli kapsamına girerler ve 40 TL indirim alma hakkına sahip olurlar ve müzelerde, müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

ÖNEMLİ:
Turumuz 3 gece 4 gün olup, otel konaklaması 2 gece 3 gündür. Toplamda 1667 KM mesafede tamamlanır. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Peterpan Travel misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. Her türlü görüş ve önerileriniz için 0212 252 74 74 Numaralı telefonu arayabilir organizasyon@www.peterpantravels.com mail adresimizden de detaylı bilgi alabilirsiniz.

TÜRK GECESİ (ekstra): 55,00 TL / Kapadokya bölgesine özgü, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik bir mekan olan HARMANDALI RESTORAN da gerçekleştiriliyor. Limitsiz yerli içecekler ve Türk usulü mezeler, kuruyemiş, Meyve eşliğinde Türkiye’nin değişik yörelerinden halk oyunları, Show lar, oryantal ve bazı bölümlerinde eşlik edebileceğimiz eğlencemiz keyifli hale geliyor…

BALON TURU (ekstra-110 Euro) : Saray Balon- Sky Way – Balon Turca ile, sabah erken saatlerde otelimizden hareket ile pilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltı yapıyor ve sonrasında turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk sürecek turumuz (tamamı 3 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor. Kredi kartı ile yapılacak ödemelerde ilave +10 Euro fark ödenmesi gerekmektedir. ÖNEMLİ NOTLAR:
Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır.
Mola yerleri: Düzce Türsan Dinlenme Tesisleri – Baran Tesisleri – Aksaray Orhan ağaçlı Dinlenme Tesisleri
Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
Program zamanlamasında(gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Peterpan travel kesinlikle sorumlu değildir.
Kapadokya Turlarımız Bölge Yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir. Bunun yanı sıra tur programlarında gün sıralamalarında belirtilen gezi noktalarında değişim yaşanabilmektedir.
Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. ‘ Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. ‘
Ek Hizmet Bedelleri Paket(Ulaşım ve konaklama) fiyatın üstüne eklenerek total bir paket halinde taksitlendirilebilir. İndirimli statüsünde olan misafirlerimiz bu bedeli indirimli öderler.
Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Ayrıca turun denetimi bakımından bazen acenta sorumluları da tura katılabilmektedir bu yüzden 1 ve 2 numaralı koltuk da onlara tahsis edilebilir.
Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.
Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
Uçaklı Turlarımızda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz.
Uçaklı Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
(Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.)
Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Peterpan travel  saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Peterpan travel misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişidir.
En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. 08/04/2016
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. ‘
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Turumuzun Otelleri: Aşağıda belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz Peterpan travel temsilcisi tarafından bilgilendirilir.

1

1.GÜN Perşembe:

Tur hareket noktaları:
21.00 Yenibosna Nish İstanbul evleri önü (Peterpan merkez ofis)
22.00 Taksim Harbiye Müzesi
23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
23.20 Kartal Yemek Center
23.30 Çayırova Mcdonalds Önü
04.15 Ankara Mesa Migros Önü
Diğer Detaylar:

Mola yerleri: Tursan Dinlenme tesisleri, Aksaray Orhan Ağaçlı  Dinlenme tesisleri
>Güzergah: İzmit, Adapazarı, Hendek, Düzce, Bolu, Gerede, Ankara, Şereflikoçhisar, Aksaray, Nevşehir / Toplam Mesafe > 770 KM (Ortalama)

2

2.GÜN Cuma:

2.GÜN CUMA: (TUZ GÖLÜ- IHLARA VADİSİ – NARLIGÖL- DERİNKUYU, KAYMAKLI, YERALTI ŞEHRİ – GÜVERCİNLİK VADİSİ- UÇ HİSAR KALESİ- PANAROMA

TUZ GÖLÜ : Dünyada ikinci olan ve toprak tuzunun birleşmesi ile oluşan tuz gölünü yakından görerek muhteşem görüntüsü ile panoramik bir fotoğraf ziyafeti vereceğiz.

IHLARA VADİSİ : Melendiz çayının binlerce yıl boyunca aşındırması sonucu oluşan vadide hem doğa harikası bakımından harika yerlerini gezerek burada bulunan bir birinden değerli ibadet haneleri gezeceğiz.

NARLI GÖL : Çok değişik bir hikayesi olan narlı gölü yakından görerek çok değişik ve bir o kadar da dil den dile gelen  hikayesini rehberimiz vasıtası ile öğreneceğiz.

YER ALTI ŞEHİRLERİ : Kapadokya bölgesinin bir çok yerinde olan yer altı şehirlerinden bir tanesini gezeceğiz. Burada binlerce yıl önce yaşamak ve ihtiyaçlarını gidermek için yerin altına yaptıkları şehir yapılanmasını yakından göreceğiz. Yer altı şehrinde yaşamları için nasıl bir planlama ile bu oluşumu gerçekleştirdiklerine rehberimiz anlatımlarıyla şahit olacağız.

UÇ HİSAR VE UÇ HİSAR KALESİ (GÜVERCİNLİK VADİSİ)(PANAROMA) :Eski adı uç asar şimdi adı uç hisar kalesini gezerek Kapadokya bölgesini en yüksek bölgeden göreceğiz. Burada Uç hisar kalesine çıkarak fotoğraf düşkünleri için muhteşem bir manzara ayaklarının altında olacaktır.

Burada kaleyi gezdikten sonra bölgeye özel onyx taşlarının yapıldığı Onyx atölyesini gezerek yapılışını görerek bizzat hikayesini ustalarından dinleyeceğiz. Ayrıca bölgeye yine has baharat ve yemişlerin tanıtıldığı sergide alışveriş imkanı sağlanacaktır. Bu gezimizin bitmesi ile otelimize yerleşmek için yol alacağız.

Diğer Detaylar:
>Kahvaltı: Sabah dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor – EKSTRA
>Öğle yemeği: TANDIR EVİ (EKSRTA)
>Konaklama: Seçilen otelde
>Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

3

3.GÜN Cumartesi:


3.GÜN CUMARTESİ: (ÇAVUŞİN – PAŞABAĞI – AVANOS – Çanak/Çömlek Atölyesi – DERVENT VADİSİ – KIZILIRMAK – HACI BEKTAŞ-

ÇAVUŞİN ; Eski oyma evlerin içerisinde yine binlerce yıldır nesilden nesile mübadele dönemine kadar yaşayan insanların hayatlarını geçirdiği oyma mağaraları yada evleri göreceğiz. Sert tabakanın içerisine yapılmış bu harika tarih kokan bölgeyi çok yakından rehber arkadaşımızın profesyonel anlatımı ile bilgilenerek sizi geçmişe götüreceğiz.

PAŞABAĞ : Peri bacalarının  ilk ve en ilginç oluşumlarının yer aldığı ve bölgede aslında en yakın görüntüye sahip vadisine giderek burada peri bacalarını çok yakından inceleyeceğiz. Bu doğa harikasının nasıl meydana geldiğini de öğreneceğiz.

DERVENT VADİSİ: Volkanik patlama sonucunda su birikintisinin kuruması ile yumuşak kayaç yapısının oluşmasıyla ortaya çıkan farklı peri bacaları ile görülmeye değer bir yer haline gelmiştir. Bizde buraları gezerek tarihini öğreneceğiz.

AVANOS –KIZIL IRMAK ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYESİ. : Avanos bölgesi içerisinden geçen kızıl ırmak nehri ile bölgenin önemli noktalarından birine sahiptir. Enteresan bir şekilde Kızılırmak nehri kızıl bir renk ile akmaktadır zaten adını da buradan almıştır. Kızıl ırmak ta mola vererek daha yakından göreceğiz.

Bölge halkı Kızıl ırmaktan arta kalan ve lav küllerinin birleştirerek icat ettikleri mucize buluş olan dönen çömlek tezgahı ile çömlek yapmaya başlamışlardır. Bu çömlek yapımını biz de çok yakından izleyerek içimizden bir şanslı misafirin yapmasına izin vereceğiz.

HACI BEKTAŞ-İ VELİ : Eski filozoflarından olan adının da bölgeye verildiği Türbesini gezeceğiz. Hacı Bektaşi veli İslam dininin yayılmasında büyük bir rol oynamıştır. Bu türbe ve müzeyi gezerek tarih hakkında bilgi sahibi olacağız.  Buradan hareket ederek bölgeye has dokuma kilim ve halılardan oluşan halı atölyesini gezdikten sonra otelimize doğru yol alacağız.

* Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz. —ekstra 55.00 TL-)
*Dileyen misafirlerimiz sabah erken saatlerde otelden alınarak BALON TURU yapabilirler. ( ekstra 110 Euro -)

Diğer Detaylar:
>Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
>Öğle yemeği: Uranus Sarıkaya Restuarant(EKSTRA)
>Konaklama: Seçilen otelde
>Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

 

4

4.GÜN Pazar:


  4.GÜN PAZAR : (SİNASOS-  GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – ÜÇ GÜZELLER – ÜRGÜP
MUSTAFA PAŞA (SİNASSOS) : Eski Rum evlerinin olduğu ve mübadele dönemine kadar yaşanan Rum ve köy evlerini burada göreceğiz.

GÖREME AÇIK MÜZESİ : Kapadokya bölgesine giriş yapıldıktan sonra önce göreme açık müzeye giriş yapacağız. İçerisinde (Elmalı kilise, Azize Barbara kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı kilise, yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane, Tokalı kilise) gibi tarihi değerleri yüksek yerleri görerek üç güzellere doğru yol alacağız.

ÜRGÜP – ÜÇ GÜZELLER : Günümüze kadar gelen şarkılara ilham veren güzel tarihi dokusu ile Kapadokya bölgesinin essiz yerlerinden biri olan Ürgüp’ü yakından görerek bir zamanlar televizyonlarda fenomen olan asmalı konak dizisinin ikinci konağını göreceğiz, Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı , Buradan hareketle Kapadokya kralının kızının dillerden dillere günümüze kadar gelen hikâyesinin simgesi olduğu inanılan üç güzelleri görerek burada Ürgüp ilçesini panoramik olarak görerek fotoğraf molası verilecektir.

.

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
>Öğle yemeği: Dede efendi restoran / Çorba – Pastırmalı Kuru Fasulye – Testi kebabı – Pilav – Tatlı veya Meyve – Su
Turumuzu gerçekleştirdikten sonra İstanbul’a doğru yol alacağız. Misafirlerimizi aldığımızı noktalara tekrar bırakarak bir dahaki Peterpan travel Programından görüşmek üzere vedalaşacağız.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
>Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama
>Mercedes Travego- Tourismo / Neoplan Cityliner-Tourliner / Mıtsubıshı Safir Marka Lüks otobüslerle ulaşım
>Peterpan travel otobüs içi ikramları
>Tüm çevre gezileri
>Rehberlik hizmetleri
>Peterpan travel Güvencesi
>Ek Hizmet Bedelleri (Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri)
>Otelimizde açık büfe 2 sabah kahvaltısı
>Otelimizde açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
>Otelde yapılan özel harcamalar
>Tüm yemeklerde alınan içecekler
>Öğle yemekleri
>Ekstra Turlar
 

fvdff

gvercinlikvadisi
avanos
çanakçömlekatalyöse
çavuşin
derinkuyu2
dervenyvadisi
göremeacıkhavamuzesi
güvercinlikvadisi2
hacıbektas
ıhlaravadisi
kaymaklı2
kizilrimak2
narlıgöl
pa;aba[
pa;aba[2
sinasos2
tuzgölü2
ücgüzeller
üchisarkalesi3
ürgüp
balonjpg

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating