Kapadokya bölgesine yapacağımız turda 1 gün Tuz gölünü ziyaret ettikten sonra Yer altı şehri Güvercinlik vadisi aşk vadisi Kapadokya panaroma ve Mustafa paşa Paşabağ Derbent Çavuşin Hacı Bektaş-i veli dergahını ziyaret edeceğiz.

TUR LOKASYONU
İSTANBUL, KAPADOKYA
HAREKET SAATİ
23:00 te kesin hareket saatimizdir.
VARIŞ SAATİ
09:00 civarındadır.
TAVSİYELER Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz.
Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir(320 mm) .Yağışların azlığı bölgenin deniz etkisine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Denizden gelen nemli hava kütlesi, nemini, dağların denize bakan yamaçlarında yağış halinde bırakır. İç Anadolu Bölgesi’ne doğru eserken artık kurudur. Mevsim değişikliklerine karşın uygun olan kıyafet,ayakkabı yada kozmetik ürünleri barındırmanız faydanıza olacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN
Ulaşım (Otobüs) Konaklama
Tüm müzeler ve ören yerleri+Müze kart 1.gün Akşam yemeği (otel) açık büfe
2.Gün öğle yemeği 1.Gün Sabah kahvaltı (otel)
2 Gün öğle yemeği Rehberlerlik hizmeti
Araç içi ikram Peterpan travel Güvencesi
1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
Dinlenme tesislerinde yapılan harcamalar Ekstra Turlar ve organizasyonlar
Tüm Öğle yemeklerinde alınan içecekler Otel içerisinde yapılan minibar kullanımı ve ekstralar bunun yanında şahsi tüm harcamalar

 

Kapadokya 3 Gün Otobüslü – Peterpan Travels

 

1

1.GÜN Cuma ve 2. Gün cumartesi

 İstanbul-Nevşehir (Kapadokya)

21:00 Nish İstanbul Rezidans otoparkı kalkış

22:00 Harbiye Askeri Müze önü

23:00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı

23:30 Kartal yemek center’dan kalkacak olan otobüslerimiz ile Kapadokya’ya         doğru yola çıkılacaktır. Yol üstünde vereceğimiz molalar ile birlikte ilk durağımız tuz gölü olacaktır.

 1. GÜN/ Tuz gözlü – Yer Altı Şehri – Sinasos – Mustafa Paşa – Güvercinlik Vadisi – Aşk Vadisi – Şaraphane – Halı Dokuma – Panaroma

Sabah gün doğuşuna şahit olacağınız bu dakikalarda tuz gölüne doğru panoramik fotoğraf molası ile bu anı ölümsüzleştireceğiz. Buradan daha sonra sabah saatlerinde dinlenme tesislerinde serbest olarak alınan kahvaltı molası verilecektir. Kahvaltı sonrası Nevşehir’e doğru yola çıkılarak Kapadokya bölgesine yaklaşık olarak 09:00 – 10:00 sularında giriş yapılacaktır.

Kapadokya girişinde Hititler döneminde yapılmış olan binlerce yıl önce can ve mal güvenlikleri için bölgede yaşamış olan halkın Kapadokya bölgesinin volkanik kaya yapısından yararlanarak yer altına inşa ettikleri yer altı şehirlerinden (Derinkuyu, Kaymaklı veya Öz konak Yer altı şehrine ) giriş yapılarak rehber eşliğinde o anları sanki yaşamış gibi sizi tarihin derinliklerine götürerek hayranlık bırakacak bir anınız olacaktır. Burada Tüneller ile yaşama alanları görülecek, oturma odaları, ahırlar, şaraphaneler, ibadethaneler, mezarlar, depo hatta ve hatta , tiyatro odalarının olduğu ve binlerce insanın burada yaşadığına şahit olacak mimarisi konusunda gözlerinize inanamayacaksınız.

Yer altı şehri sonrası, Mübadeleye kadar Rumların, Ortodoks Rumlar İle birlikte yaşadığı bir Orta Anadolu kasabası, eski Rum evleri olan eski adı Sinasos şimdiki adı Mustafa paşa olan bölgeyi ziyaret edeceğiz ayrıca bir dönem televizyon dünyasına damgasını vuran ve çok merak edilen Asmalı Konağa gideceğiz rehber arkadaşlarımızın anlatımlarıyla gezip sonrası ufak bir mola vereceğiz.

Sinasos sonrası Kapadokya kralı kızının romantik aşk hikayesinin geçtiği Üç güzeller peri bacaların da mola vererek Kapadokya’nın eşsiz panoramalarından olan bu alanda çektiğiniz fotoğraflar ile anı ölümsüzleştireceğiz. Gezimiz sonrasında Kapadokya bölgesine özgü çömlek kebabı olan yemeğimizi yemek için restoranımıza doğru yol alacağız.

Yemek sonrası Anadolu kültürünün vazgeçilmezi el dokuma halılarının ve kilimlerinin bulunduğu halı üretim atölyesine gidilerek burada tanıtım sonrası sizin yakından daha iyi incelemeniz ve görmeniz için serbest zaman verilecektir.

Yoğun ve tempolu geçen günün ardından ruhunuz için eşsiz bir program olarak Uçhisar bölgesinde bulunan köy evine gidilerek bölgede yetişen ve Kapadokya’ya has en ünlü markaların yer aldığı şarap mahzeninin tanıtımı yapılarak vadi eşliğinde isteyen dışarıda ateş etrafında gün batımına karşı isteyen de köy evi içinde bulunan şaraphanede bulunan şömine yanında şaraphanede bulunan şömine yanında şaraplarımızı tadarak keyifli ve huzurlu bir zaman geçireceğiz.

Şaraphane deneyimimiz sonrasında (Ekstra) bölgenin daha iyi bir şekilde görülebilmesi ve ulaşılamayan yerlere dahi iyi bir şekilde ulaşılabilmesi için hem fantastik hemde adrenalin dolu bir yolculuk ile birbirinden güzel ikramlarımız ile fotoğraf çekmeye doyamayacağınız bir serüven için safari turu düzenleyeceğiz. Katılmak isteyenler bu turda olacaktır katılmayanlar ile birlikte panoramik görüntüye sahip güvercinlik vadisini gezerek burada kartpostal edası görüntüsü ile fotoğraf çekeceğiz daha sonra otele doğru yola çıkıp otele yerleşeceğiz.

Akşam yemeği ve yerleşme sonrası isteyen (ekstra) misafirlerimiz için oluşan lav tabakalarının sertleşmiş kaya yada doğal mağara oluşumu içerisinde yapılan çok hoş bir atmosfer ortamında Türkiye bölgelerinin ve yörelerinin gösterimi yapıldığı tüm halk oyunları ve gösterilerinin başarılı bir şekilde yapıldığı bir birinden eşsiz ikramların yer aldığı ve leziz yemekler eşliğinde içeceklerinizi yudumladığınız ve hayranlıkla izlediğiniz bir Türk gecesi (Kuzu gecesi izleyeceksiniz.

2

3.GÜN Pazar

Paşabağ-Derbent-Çavuşin-Seramik Atölyesi-Hacı Bektaş – veli

Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra 08:0 da eşyalarımız ile birlikte otelimizden ayrılıyoruz. Buradan Uçhisar bölgesine doğru yola çıkıyoruz, özel taşların çıkarıldığı ve bu taşların işlendiği onyx atölyesini gezerek birbirinden güzel takı tasarımlarını  göreceğiz.

Onyx atölyesi sonrası Paşabağ derbent vadisine gidilerek burada peri bacası oluşumlarının farklı şekillerde yer aldığı birbirinden güzel doğa harikasını rehber arkadaşımızın anlatımlarıyla fotoğraflar eşliğinde ölümsüzleştirerek görmüş olacağız.

Çavuşin bölgesine doğru yol alarak eski bir rum kasabası olan 1924 yılı mübadelesi ile terk edilen içerisinde oyma evlerinin oluşumunun yer aldığı tamamen içerinde insanların yıllarca yaşadığı Kapadokyanın en güzel manzalarından birine sahip Çavuşini gezerek buralarıda göreceğiz.

Çavuşin sonrası Kızılırmak nehrini getirdiği özel kırmızı toprağın ve yakın çevredeki kil toprağın birleşimi ile ortaya çıkan çömlek ve seramik ürünleri yapımına şahit olacağız. Hatta burada şanslı misafirlerimizden bir tanesinin çömlek yapımı deneyimi il eğlenceli zaman geçireceğiz. Çömlek ve seramik atölyesi gezisi sonrası öğle yemeği için restorana geçiş yapacağız.

Yemek sonrası hareket ile Büyük İslam filozoflarından biri olan adının da ilçeye verildiği Hacı Bektaş-ı Veli dergahı ve türbesi ziyaret edildekten sonra İstanbul’a doğru yola çıkılacaktır.

Ankara iskametinde akşam yemeği için (ekstra) mola verilecektir. İstanbul’a varışta belirtilen kalkış noktalarına tekrar gidilerek turumuzun iyi geçtiğini umut ederek bir dahaki sefere tekrar bir başka Peterpan Trvel seyahat için vedalaşacağız.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 • Ulaşım (Otobüs)
 • Konaklama
 • Tüm müzeler ve örenyeri + Müze kart
 • İkinci gün öğle yemeği
 • İkinci gün akşam yemeği (otel) açık büfe
 • Üçüncü gün sabah kahvaltı (otel)
 • Üçüncü gün öğle yemeği
 • Rehberlik Hizmeti
 • Araç içi ikram
 • Peterpan Travel Güvencesi
 • 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OMAYANLAR

 • Dinlenme tesislerinde yapılan harcamalar
 • Otel içerisinde yapılan minibar kullanımı ve ekstralar bunun yanında şahsi tüm harcamalar
 • Tüm öğle yemeklerinde alınan içecekler
 • Ekstra Turlar ve organizasyonlar

http://www.illerarasimesafe.com/nevsehir_istanbul/yolharitasi

thW1PS1HHO
4
5
6
7
12
15
13
14
DSC_9253
DSC_9210
DSC_9198
DSC_9193
DSC_9190
DSC_9176
DSC_9164
DSC_9152
DSC_9151
DSC_9141
DSC_9134
20160402_211114
20160402_131515
thW1PS1HHO
th8TMO6NW2
rsmm
rsm
3
2
6
7
4
turalt

Tour Reviews

5 based on 1 review
21 Ağustos 2015

Nec faucibus placerat ullamcorper parturient Tortor malesuada hendrerit placerat consectetuer senectus rutrum montes habitant feugiat habitant fusce ornare aptent class.

Leave a Review

Rating